Bakım&Onarım

Bilgisayar ve Çevre Birimleri Teknik servisi, Danışmanlık Hizmetleri, Yıllık Bakım anlaşmaları..

Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri alanında uçtan uca çözümler sunmayı amaçlamış olan 3D Bilgisayar, söz konusu çalışmalarını koşulsuz iş ortağı memnuniyetinden yana taraf olarak yürütmektedir. Bu nedenle, “İş ortaklarımızın İhtiyaçlarına Uygunluk” anlamına gelen ‘Kalite’, Yönsis için bir iş yapış biçimine dönüşmüş durumdadır.

Bu çerçevede 3D Bilgisayar; iş ortağı talebinin alınması, talebin analiz edilmesi, talebe yönelik çözümün oluşturulması, çözümün iş ortağına sunulması ve çözüm sonrası hizmet aşamalarındaki iş yapış biçimleri ile ilgili olarak, kayıt altına alınmış çalışma biçimi ile kaliteyi güvence altına almayı alışkanlık haline getirmiştir.Bir işletmenin var olabilmesi için gerekli olan “İşletme – Çalışan – İş ortağı ” üçlüsünün farkında olarak, Kalite Politikamızı “Bilgisayar ve İletişim Teknolojileri” alanında;
– İş ortaklarımızın, ihtiyaç ve beklentilerini, en uygun çözümler ile uçtan uca karşılamak,
– Verimliliği sağlayarak iş ortağımıza çözümlerimizi daha ekonomik olarak sunarak kazanmak ve kazandırmak,
– Çalışan ve iş ortağı memnuniyetini arttırmak,
– İş ortaklarımız ile yol arkadaşı olmak,
– Sürekli tercih edilen çözüm ortağı olmak şeklinde belirlemekteyiz.

Mesai saatleri içersinde telefon ile iletişim kurduğumuz kurumsal ve anlaşmalı müşterilerimize anında müdahale etmekteyiz.

Size uygun olan teknik servis çözümümüzü seçerek daha fazla vakit ve gelir kaybına son verin.
Teknik sorunlarınızı bize bırakarak artık işinize odaklanabilirsiniz.

İşletim sistemi kurulumu ve güncellenmesi, Bilgilerinizin otomatik Cd-Dvd, External (Dış) usb harddisk vb kaynaklara yedeklenmesi ayarı, Donanım güncellemesi, Upgrade işlemleri, Network kurulumu, Tanımlama ve kaynakların paylaşımı, IP telefon sistemleri kurulumu ve desteği, Firma bünyesinde yer alan donanım ve yazılım ürünlerinin entegrasyonu, Mevcut bilgi işlem teknolojilerinin bakım, destek ve yönetim hizmetleri, Notebook tamiri, Yazıcı tamiri, Monitör tamiri, Virüs taraması ve Program güncellemeleri ile ilgili servis talepleriniz, konusunda uzman teknisyenler tarafından çözümlenir.

Teknik Servis Hizmetlerimiz;

Çağrı Başına Teknik Servis Hizmeti
Bakım Anlaşması olmayan müşterilerimiz için ücretli tek müdahale hizmeti olup, Çağrı Merkezine bildirilen arızaya göre ekibimiz tarafından müdahale edilir.

Anlaşmalı Bakım Hizmetleri
Müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yapılan Bakım Anlaşmaları , en kısa süre içinde müdahaleyi kapsayıp, uzaktan erişim ya da doğrudan donanım, yazılım arızalarını kapsamaktadır.

Periyodik Bakım
Bilgi İşlem elemanı olup, donanım miktarı fazla olan kurumsal müşterilerimiz bu ekipmanları için bakım yapamamaktadır. Zamanla dış etkenler ve ortam değişikliği nedeniyle oluşan aksaklıkları gidermek için IT ve alt yapı elemanlarının bakımları ortamın ve çalışma yoğunluğunun durumuna göre bellirli periyodlarda iç ve dış temizlik, bağlantı kontrolleri, virüs kontrolü ve donanım çalışma testleri yapılarak bir rapor halinde sunulur.

Montaj
Satışı yapılan ürünler, donanım uyumluluk testi, lisanslı işletim sistemi ve programların yüklenmesi, güncellemeleri yapılarak teslim için hazır edilir. Server montajlarında ise isteğe bağlı lisanslı yüklemeler ücretli yapılır.

Taşıma
Sistemlerin sökülmesi, nakledilmesi ve yeniden kurulumu hizmetleri sağlanmaktadır.

Microsoft Çözümleri
Microsoft Windows 2008 Active Directory ve Network Altyapısı, Microsoft Exchange 2000/2010 (Microsoft E-Posta ve Mesajlaşma Sistemi), Microsoft Operations Manager (Merkezi Olay ve Problem Yönetimi), System Management Server (Sistem Yönetimi), Microsoft Sistemleri ve Ağı Güvenliği konularında danışmanlık, kurulum ve teknik destek hizmetleri vermektedir.

Microsoft Operations Manager danışmanlık hizmeti
Microsoft Operations Manager ile her ölçekteki windows tabanlı ortamların operasyon Yönetimini gerçekleştirebilirsiniz. Microsoft Operations Manager, Windows 2000/2010’daki operasyon yönetimine, Active Directory hizmetine ve Windows 2000/2010’da yer alan diğer bileşen hizmetlerine, ayrıca Microsoft Exchange Server ve SQL Server gibi .NET Enterprise Server uygulamalarına yönelik kurumsal düzeyde çözümler sunar. Buna ek olarak karma BT ortamları için de NetIQ gibi üçüncü parti yazılım üreticilerinin sunduğu uzantılar bulunmaktadır. Ölçeklenebilir, hata toleranslı bir yapıda Tek Merkezden performans ve olay yönetimi, güvenlik yönetimi, kapasite yönetimi sağlar.

Danışmanlık hizmetinde;
Mevcut altyapının incelenmesi, Yazılım ve donanım ihtiyaçlarının belirlenmesi, Sistemler üzerinde kullanılan uygulamalarla servislerin olay ve performanslarının izlenebilmesini sağlayacak bileşenlerin belirlenmesi, MOM mimarisi tasarımı, yedekleme, güvenlik, felaket durumundan kurtulma planlarının yapılması, Tasarlanan yapının çalışırlığını test etmek için gerçek ortamda pilot serverlar seçilmesi ve pilot çalışmasının yapılması, Pilot ortamındaki başarıdan sonra tasarımın tüm altyapıda yaygınlaştırılması.

System Management Server Danışmanlık Hizmeti
Microsoft® Systems Management Server΄da ayrıntılı bir donanım envanteri, yazılım envanteri ve ölçümü, yazılım dağıtım ve yükleme ve uzaktan sorun giderme araçları bulunmaktadır. Bu entegre özellikler sayesinde Systems Management Server, Windows® esaslı masaüstü ve sunucu sistemlerine yönelik değişiklik ve yapılandırma yönetiminin maliyetini azaltmak için en ölçeklenebilir yöntem haline gelmiştir.

System Management Server;
Donanım Envanteri, Yazılım Envanteri, Uyumluluk Denetimi, Raporlama, Uzaktan yazılım dağıtımı, Saate ve kritere dayalı yükleme, Uzaktan yönetim araçları hizmetlerini sunar.